Zespół teatralno – taneczny „Piękni i Kreatywni, czyli PiK” - podsumowanie pracy

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, zespół teatralno – taneczny „Piękni i Kreatywni, czyli PiK” został aktywowany i przez cały rok przygotowywał przedstawienie „(Od)nowa”.

W spektaklu opowiadającym o wpływie działalności człowieka na środowisko wzięli udział wszyscy uczniowie klas 0 – 4, Natalia i Wiktoria z klasy siódmej oraz Staś i Magda (ci ostatni w roli tzw. "technicznych"). Mali i duzi aktorzy włożyli wiele trudu i serca w swoje role. Przedstawienie było przygotowywane przede wszystkim z myślą o występie przed rodzicami podczas Dnia Rodziny. Zostało także wystawione poza murami Ośrodka: na XXI Przeglądzie Teatralno-Muzycznym „O Buławę Lajkonika” w Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana oraz na XIII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Bona Fide” w Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay”.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że zespół PiK zdobył najwyższą nagrodę przeglądu teatralnego - „Wielką Buławę”. Cieszymy się z dyplomów przyznanych na festiwalach. Serdecznie gratulujemy naszym aktorom!


 P. Repetowska, M. Treśka – Kiryłów, R. Jasiurkowska