Projekt „Kocham Kraków-podróż przez historię wehikułem czasu” - Moja mała Ojczyzna

„Moja mała Ojczyzna” – to kolejny temat poruszany podczas wspólnych zajęć klas IIa i III a. Tym razem zajęliśmy się bliższym poznaniem dzielnicy Łagiewniki-Borek Fałęcki. Dlaczego akurat to miejsce? – bo w samym jego sercu, położona jest nasza szkoła. Początkiem wycieczki był Park Solvay. Tu przewodniczka - pani Ela opowiadała nam o różnych ptakach, które można spotkać w tym zielonym zakątku. Dowiedzieliśmy się, skąd pochodzi nazwa naszej dzielnicy i czym tu dawniej się zajmowano. W drodze do Centrum Jana Pawła II, który jest patronem naszej szkoły, wstąpiliśmy do dawnych budynków fabryki sody. Oglądaliśmy wystawę zdjęć tego miejsca - byliśmy zdziwieni jak bardzo się tu zmieniło przez ostatnie lata. Podsumowaniem wyprawy będą herby… naszej dzielnicy, które każdy uczestnik wycieczki będzie mógł zaprojektować wg własnego pomysłu. Chociaż było dość chłodno (mimo pojawiającego się od czasu do czasu słońca) wyjście uznajemy za udane, tym bardziej, że wreszcie mieliśmy okazję uczestniczenia w wycieczce.

B.Kalista, M. Treśka-Kiryłów